Yavaş Bostan Ortaklığı

Yavaş Bostan paketi

Yavaş Bostan’da Bu Hafta

Güncel liste (16 – 20.01.2016)

Bal Kabağı 7tl/kg (Stok 50kg.)
Fındık Turp Demeti (10’lu demetler halinde) 3tl/demet (Stok 50 demet)
Maydanoz 2,5tl/demet (Stok 50 demet)
Dereotu 2,5tl/demet (Stok 70 demet)
Roka 3tl/demet (Stok 20 demet)
Marul 5tl/adet (Stok 20 adet)
Pazı 5tl/demet (Stok 30 demet)
Taze Soğan 5tl/demet (Stok 10 demet)
Mandalina 5tl/kg (Stok 20kg.)
“Acı Bal” Fatali Sos 22TL/50ml (Stok 10 adet)*
“Acı Bal” Fatali Sos 30tl/100ml (Stok 20 adet)*
“Acı Bal” Fatali Sos 45tl/200ml (Stok 20 adet)*

 

Doğa Okulu’nun Yavaş Bostanı artık kocaman bir vadi.

Hikayemiz Seferihisar Doğa Okulu bostanında yetiştirdiğimiz sebzelerle başladı. Ondört hafta boyunca ürünlerimizi sizlerle paylaşırken bir yandan da vadimizde doğanın canını incitmeden üreten onlarca aileyle tanıştık, bu aileler bizim üretici ağımızı oluşturdu. Bu süreçte anladık ki vadimizi korumanın ve geleneksel tarımı yaşatmanın en güzel yolu, zehir bilmeyen ve yerel tohumlarla ekilen onlarca küçük harımdan (ailelerin kendi ihtiyaçları için ektikleri bahçeler) geçiyor. İşte bu sayede Yavaş Bostan sepetleri Halil İbrahim amcanın karpuzu, Şükriye’nin maydanozu ve Mihriban’ın kabaklarıyla zenginleşti.

“Bostanda bu hafta” imecesiyle, Yavaş Bostan’ın ve köyümüzdeki güvendiğimiz küçük harımların ürünlerini haftalık olarak sizlerle paylaşmayı arzuluyoruz. Böylece artık kendiniz seçtiğiniz, istediğiniz miktardaki ürünle bostanımıza ortak olabilirsiniz.

Vadimizde yetişen, ulaşabildiğimiz ürünlerin listesini buradan takip edebilirsiniz. Bu listeyi her hafta Cuma günü yenileyeceğiz ve takip eden Salı öğlene kadar isteklerinizi kabul edeceğiz. Çarşamba günü gönderim günümüz olacak ve her hafta bu döngü devam edecek.

İstediğiniz ürünleri sipariş formumuzu kullanarak bize kolayca iletebilirsiniz. Ödemeleriniz için aşağıdaki banka hesabını kullanabilirsiniz.

Her gönderim için paketiniz 5kg.’ın altındaysa 7tl,  üzerindeyse 14tl kargo masrafımız olacak. Ödemelerinize bu tutarı da dahil ederseniz seviniriz.

Her siparişiniz için ayrı banka transferi yapmak istemezseniz, toplu ödeme seçeneğimizden yararlanabilir, tek seferde dilediğiniz meblağı bize gönderebilirsiniz. Böylelikle oluşturduğunuz bakiyeden, verdiğiniz siparişlerin bedelini, kargo ücretini ekledikten sonra düşer, sizi düzenli olarak bilgilendiririz.

Bakiyenizi kredi kartı ile oluşturmak isterseniz Yavaş Bostan Ortaklık Hesaplarını kullanabilirsiniz.

100TL’lik Ortaklık Hesabı 

200TL’lik Ortaklık Hesabı

Yavaş Bostan’a ortak olduğunuz için teşekkür ederiz.

Banka Hesabı:
Anadolu Doğa Kültürü Derneği İktisadi İşletmesi
Ziraat Bankası Seferihisar Şubesi
Hesap No: 66308734-5001
IBAN: TR 770001000142663087345001

İletişim: Derya Engin
05333138015
[email protected]

* “Acı Bal” Fatali Sos, dünyanın en acı biberlerinden biri olan fataliiden ürettiğimiz, kendine has aroması ve kokusuyla, son derece acı olduğu kadar lezzetli bir tatlılığı da olan bir sostur.

Change this in Theme Options
Change this in Theme Options